fbpx
ikonka

Załadunek i rozładunek

Przenoszenie, Sortowanie, Pakowanie, Etykietowanie

Uwolnij swoich pracowników od nudnych, brudnych, niebezpiecznych i drogich zadań, automatyzując pobieranie i umieszczanie za pomocą lekkich robotycznych ramion Elite Robots.

ikonka

Obsługa maszyn

CNC, Odlewanie metali, Prasa

Załadunek i rozładunek maszyn bardzo często wymaga pracy w ciasnych przestrzeniach i trudnych warunkach, często charakteryzujących się całodobowymi zmianami i obejmujących powtarzalne, wymagające fizycznie i niebezpieczne zadania. Wykorzystaj do tego coboty.

ikonka

Kontrola Jakości

Testowanie, Sprawdzanie, Mierzenie

Zoptymalizuj spójność pomiarów i utrzymuj wysoki poziom jakości produktów dzięki systemom wizyjnym 2D/3D opracowanym przez Elite Robots.

ikonka

Mobilność AGV

AGV / AMR

Robotyka mobilna to stale rozwijająca się dziedzina, która znajduje zastosowanie nie tylko w bardziej tradycyjnych obszarach logistyki i magazynowania, ale także w zastosowaniach takich jak przemysł półprzewodników, elektronika użytkowa, a nawet bezpośrednia obsługa klienta!

ikonka

Paletyzacja

Paletyzacja, Układanie w stosy, Kompletowanie

Logistyka i magazynowanie to przekrojowe sektory, które nieustannie muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, takim jak braki kadrowe, kosztowna siła robocza, duża różnorodność zamówień, skrócony cykl życia produktów oraz konieczność unikania urazów w miejscu pracy spowodowanych podnoszeniem ciężarów lub powtarzającymi się zadaniami. Coboty wchodzą na przeciw wszystkim tym wyzwaniom!

ikonka

Wkręcanie i montaż

Wkręcanie śrub/nakrętek, Dopasowywanie części i wkładanie

Montaż i skręcanie komponentów to jedno z pierwszych zadań, które zostało zautomatyzowane za pomocą robotów przemysłowych, głównie w przemyśle motoryzacyjnym. Dzisiejsze roboty linii montażowych wykraczają daleko poza przemysł motoryzacyjny i obsługują niezwykle różnorodne produkty, od wielkoskalowych systemów po mikroskopijne obiekty, które bardzo często roboty współpracujące wykonują wydajniej niż tradycyjne roboty przemysłowe.

ikonka

Dozowanie

Klejenie, Malowanie, Natryskiwanie, Zanurzanie

Procesy dozowania materiałów, takie jak klejenie lub malowanie, są bardzo powszechne w różnych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja. Wymagają elastyczności, wydajności i wysokiej precyzji w celu zmniejszenia ilości odpadów i złomu. Coboty wykonują taką pracę wyjątkowo precyzyjnie.

ikonka

Usuwanie i wykańczanie materiału

Szlifowanie, Polerowanie, Wiercenie, Frezowanie

Czynności związane z usuwaniem materiału lub piaskowaniem są typowe dla branż takich jak metalurgia czy przemysł motoryzacyjny i tradycyjnie wymagają dużej precyzji, spójności oraz, w zależności od potrzeb, delikatnego lub mocnego dotyku. Niektóre z tych czynności, takie jak wiercenie są również potencjalnie niebezpieczne oraz wiążą się z nieodłącznym ryzykiem przypadkowego zranienia operatora w środowisku pracy. Zatrudnij do takich procesów robota współpracującego!

ikonka

Inteligentny handel detaliczny

Przygotowanie, Gotowanie, Podawanie

Obecnie roboty są często ograniczone do zakładów produkcyjnych lub laboratoriów, ale także do wykonywania bezpośrednich czynności konsumenckich i innych czynności związanych z handlem detalicznym, takich jak sektor HoReCa (hotele, restauracje i catering). Restauracje, kioski, bary szybkiej obsługi, hotele i inne obiekty coraz częściej korzystają z robotów, które mogą zapewnić nieprzerwaną obsługę na najwyższym poziomie, jednocześnie zwiększając zyski i przyciągając klientów.